یکشنبه, 19 می, 2024

مجموعه یازده جلدی کتاب تاریخی ویل دورانت و خلاصه ای از بیوگرافی وی

کتابداری_ایلگویجی

ایل گویجی: خیلی ها “ویلیام جیمز دورانت” (۵ نوامبر ۱۸۸۵ – ۷ نوامبر ۱۹۸۱)، فیلسوف، تاریخ‌ نگار و نویسنده آمریکایی را با نام “ویل دورانت” به عنوان مورخ برجسته تاریخ بشریّت می شناسند. مدتهاست کتاب یازده جلدی وی در ایران از جانب “گروه فرهنگی …” ترجمه و به چاپ رسیده است. در این کتاب بر خلاف دیگر تاریخ‌ نگاران که تنها تمرکزشان روی وقایع تاریخی و سیر تمدن بشری است، نویسنده آن ویلیام جیمز دورانت در آن به عوامل تمدن‌ ساز در طول تاریخ توجه کرده است.

این مجموعه یازده جلدی که با همکاری همسرش “آریل دورانت”، نوشته‌ شده است، توانسته‌ با استفاده از آثار مورخان دیگر، همچون هرودوت، آرنولد توین‌ بی، … که از ابتدای تاریخ مکتوب بشر تا کنون زیسته‌ اند، مکتب نوینی از تاریخ‌ نگاری را بوجود بیاورند. زیرا ویل دورانت می‌خواست نگارش آن را تا تاریخ معاصر غرب (تا سال ۱۹۳۳) ادامه دهند، ولیکن با مرگ نابهنگام هر دو، مجموعه تاریخ تمدن فقط تا یازده جلد که اختصاص به دوران ناپلئون دارد ادامه داشته و این مجموعه ناتمام باقی مانده است. در شش جلد نخست آن نام ویل دورانت به عنوان نویسنده و همسرش آریل دورانت، به عنوان ویراستار درج شده است ولی بعد از جلد ششم هر دو به عنوان نویسنده ظاهر می شوند. به نظر ویل دورانت، همهٔ مردمانی که در طول تاریخ معمار، مجسمه ساز، شاعر و آثار خلق کرده اند، در شکل‌گیری تمدن نوین نقش داشته اند.

لذا فایل های پی دی اف این اثر بزرگ را از طریق کتابخانه های مجازی فارسی می توان یافت و ما اینجا یازده جلد از آثار وی را به صورت فایل های پی دی اف که در “سایت کتابخانه تاریخ ما” درج شده است در وب نشرمان باز انتشار کردیم. جهت دریافت آن می توانید به ادامه این پست مراجعه کنید!

کتاب‌های یازده جلدی تاریخ تمدن عبارتند از:

نام کتاب جلد۱: مشرق گهواره تمدن (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۲: یونان باستان (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۳: قیصر و مسیح (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۴: عصر ایمان (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۵: عصر رنسانس (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۶: اصلاح دینی (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۷: عصر آغاز خرد (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۸: عصر لویی چهاردهم (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۹: عصر ولتر (جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۱۰: عصر روسو و انقلاب(جهت دریافت کلیک کنید)

جلد۱۱: عصر ناپلئون(جهت دریافت کلیک کنید)

نویسنده ویل دورانت
توضیح دانلود کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت
منبع الکترونیکی تاریخ ما

About The Author

Doctor Historical sciences from Academy Sciences of Turkmenistan - Moscow, Painter, musician-live in Toronto - Speciality from: "ВАК РФ: 07.00.02".🎓 www.phdoctrate.blogspot.ca

Related posts